Baltijā lielākais fizikas festivāls piedāvās daudzpusīgu programmu


11. maijā Rīgas Kongresu namā un tā laukumā visas dienas garumā ar aktīvu programmu notiks lielākais fizikas notikums Latvijā un Baltijā - Latvenergo "FIZMIX Eksperiments" fizikas festivāls. To piedzīvot aicināts ikviens – īpaši bērni un jaunieši. Apmeklētāji bez maksas piedalīsies radošās aktivitātēs, izziņas pieturās, laimēs balvas konkursos un spēlēs, klausīsies koncertus un vēros Latvijas skolu fizikas erudīcijas konkursa norisi.

Festivāla programmu no plkst. 11.00 līdz 17.00 veidos trīs lielas aktivitāšu zonas – brīvdabas skatuve, Latvijas skolu fizikas erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” fināls un radošo aktivitāšu pieturas. Festivāla centrālā tēma ir LAIKS tā fizikālajā nozīmē.  

Uz lielās brīvdabas skatuves ar savu profesiju un hobiju iedvesmos Aerodium galvenais inženieris Kristians Rimkus, brīvās niršanas rekordiste Beata Grickeviča, ekstrēmā motosporta profesionālis Mārtiņš Aleksandrovičs un AHHAA zinātnes centra eksperts ar aizraujošu stāstu par notikumiem kosmosā. Izklaides brīžiem muzikālie priekšnesumi – grupa Sudden Lights un dziedātāja Adriana Miglāne. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties konkursos un laimēt vērtīgas festivāla partneru balvas. Dienas noslēgumā uz skatuves norisināsies Latvijas skolu erudīcijas konkursa finālspēle.

Latvijas skolu 8. un 9. klašu jaunieši jau vairākus mēnešus gatavojas festivālam, piedaloties aizraujošā un spraigā konkursa “FIZMIX Eksperiments” atlasē. Finālā piedalīsies 63 spēcīgākās komandas no sākotnējām 262 komandām. šie skolēni izturējuši sīvāko neklātienes kārtu “FIZMIX Eksperiments” konkursa vēsturē un festivāla dienā cīnīsies par Latvijas erudītākās komandas titulu, godalgotām vietām un iespēju nokļūt fizikas piedzīvojumu nometnē. Apmeklētāji varēs just līdzi konkursa izšķirošajai finālspēlei – tajā jaunieši risinās fizikas olimpiādes cienīgus uzdevumus un demonstrēs reālus, sarežģītus eksperimentus.

Izziņas un radošo aktivitāšu pieturas veidos institūcijas ar izglītojošu zinātnes un tehnoloģiju virzienu – LU Cietvielu fizikas institūts, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, AHHAA zinātnes centrs, FIZMIX, ZINOO, Jauno Fiziķu skola, Laboratorium, AlfaRobot, LMT Autosporta akadēmija, Drone Racing Latvia, Rīgas Cirka skola, Fix Ride veloruļļi, Orbitron, Tomega, AS “Sadales tīkls”, Elektrum Energoefektivitātes centrs un citi. Apmeklētāji piedalīsies zinību spēlē un loterijā, krājot punktus aktivitāšu pieturās.

Festivāla aktivitāšu un erudīcijas konkursa norises tiešraidi nodrošinās LMT STRAUME.

"FIZMIX Eksperiments" fizikas festivālu jau otro gadu organizē AS “Latvenergo”. Dienas programmas izveidē piedalās Ādažu Čipsi, Circle K, Cosmos ilūziju muzejsDobeles dzirnavnieks, Elektrum Energoefektivitātes centrs, Gandrs, Gardu muti, Graci, Ilustrētā Junioriem, Lielvārds, Latvijas Mobilais Telefons, Maxima, Pica Lulū, Piedzīvojumu parksTarzāns, Rīgas dome, RTU Ķīpsalas peldbaseins, AS “Sadales tīkls”, Samsung, Selga, TVNET, Quest Lab, Yoggy. 


Par erudīcijas konkursu
Latvenergo rīkotais erudīcijas konkurss norisināsies 24. reizi, pulcējot komandas no katras ceturtās Latvijas skolas, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni. "FIZMIX Eksperiments" konkursa mērķis ir veicināt jauniešu interesi par eksaktajiem priekšmetiem, it īpaši fiziku, lai nākotnē rosinātu vēlmi apgūt inženiertehniskās profesijas. Ar "FIZMIX Eksperiments" konkursa palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi iespējams lasīt www.fizmix.lv/eksperiments

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv