Elektrum par 20 000 palielina klientu skaitu Igaunijā


AS "Latvenergo" tirdzniecības zīmols “Elektrum Eesti" ievērojami palielina savu konkurenci Igaunijas elektroenerģijas tirgū. Tuvākajā laikā "Elektrum Eesti'' pārņems 20 000 “Imatra Elekter” elektroenerģijas klientus, saņemot Igaunijas konkurences uzraudzības iestādes piekrišanu. 

Šobrīd esot jau vienam no vadošajiem elektroenerģijas risinājumu pakalpojumu sniedzējiem Igaunijā ar daudzveidīgu piedāvājumu klāstu, AS "Latvenergo" tirdzniecības zīmols "Elektrum Eesti" sper soli savu pozīciju nostiprināšanā Igaunijā. Iegādājoties 20 000 klientu portfeli no Somijas uzņēmuma "Imatra Elekter", Latvijas tirgotājs nostiprina pozīcijas Baltijas reģionā. Latvenergo koncerns īsteno attīstības stratēģiju Baltijas valstu tirgū ne tikai ģeogrāfiski, bet arī piedāvājot mūsdienīgus pakalpojumus visos enerģijas tirgus segmentos, kas ļauj būt par vadošo enerģijas pakalpojumu sniedzēju šajā reģionā.

“Šobrīd Elektrum Baltijā apkalpo aptuveni 740 000 elektroenerģijas klientus un ir Baltijas tirgus līderis pēc apkalpoto brīvā tirgus klientu skaita. Izaugsme ārpus Latvijas ir viens no mūsu stratēģiskajiem mērķiem, uz ko neatlaidīgi ejam, izmantojot visas tirgus sniegtās izaugsmes iespējas. Igaunijas tirgū jau darbojamies vairāk nekā 10 gadu un esam otrs lielākais elektroenerģijas tirgotājs. “Imatra Elekter” elektroenerģijas mazumtirdzniecības biznesa iegāde dod iespēju vēl ātrāk augt mums svarīgu klientu segmentos, kā arī vēl vairāk ieguldīt klientu apmierinātībā,” saka Uldis Mucinieks, AS "Latvenergo" komercdirektors. “Mūsu jaunie klienti saņems visus Elektrum nodrošinātos modernos enerģijas risinājumus, ko iekļauj plašais pakalpojumu piedāvājums. Mūsu mērķis ir palīdzēt klientiem ar moderniem, viediem, efektīviem un videi draudzīgiem risinājumiem, ar ko var viegli pārvaldīt mājokļa un uzņēmuma izmaksas par enerģiju,” turpina Mucinieks.

“Imatra Elekter” Igaunijā sniedz elektroenerģijas tirdzniecības pakalpojumus, un ar šo darījumu uzņēmums pabeidz sava tīkla pakalpojumu uzņēmuma pārdošanu “Elektrilevi”. Pēc darījuma “Imatra Elekter” turpinās sniegt tīkla pakalpojumu apmēram 25 000 klientu. Uzņēmums pārvalda gandrīz 3100 kilometrus elektrolīniju un 1300 apakšstacijas Igaunijā.


“Elektrum Eesti OÜ” ir elektroenerģijas tirdzniecības uzņēmums, kurš saviem klientiem piedāvā ne tikai elektroenerģiju, bet arī dabasgāzi, saules enerģiju un elektroautomobiļu uzlādes risinājumus, kā arī energoefektivitātes un mājokļu enerģijas pārvaldes risinājumus. “Elektrum Eesti” pieder Latvenergo koncernam, kas ir viens no vadošajiem energoapgādes pakalpojumu sniedzējiem un zaļās enerģijas ražotājiem Baltijā. Koncerna uzņēmumi apkalpo 740 000 klientu Baltijas valstīs, un 60 % koncerna saražotās enerģijas ir no atjaunīgajiem energoresursiem. “Elektrum” darbojas Igaunijā kopš 2007. gada un sniedz pakalpojumus 28 500 klientiem – gan mājsaimniecībām, gan uzņēmumiem.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv