Elektrum vairāk dabasgāzes klientu nekā prognozēts


Pagājušā gada 14.februārī AS “Latvenergo” ar tirdzniecības zīmolu Elektrum pirmie uzsāka dabasgāzes tirdzniecību mājsaimniecībām un piedāvāja principiāli jaunus produktus. Gada darbības rezultāti pārsniedz plānoto, šobrīd apkalpojot jau 6000 mājsaimniecību.

 2019. gada februārī AS “Latvenergo” ar tirdzniecības zīmolu Elektrum paziņoja par darbības uzsākšanu brīvajā dabasgāzes tirgū Latvijā mājsaimniecībām. Esot pirmajiem tirgus dalībniekiem pēc līdzšinējā monopolista, tika piedāvāta arī jauna pieeja, izveidojot produktus patēriņa segmentos virtuvei un siltumam, kā arī pirmajiem piedāvājot vairākas jaunas iespējas – papildus izvēlēties gāzes apkures katla apkopi, kā arī apvienot maksājumu par elektrību un dabasgāzi vienā rēķinā.

Gada laikā ir pārsniegts plānotais klientu skaits, sasniedzot  6000 un kļūstot par lielāko dabasgāzes tirgotāju aiz AS “Latvijas Gāze”.

2019.gadā kopumā bija vērojams Elektrum dabasgāzes klientu skaita pieaugums arī  uzņēmumu  segmentā Latvijā un Baltijas valstīs, sasniedzot  gandrīz 800 klientu.

“Gada laikā esam guvuši apliecinājumu, ka klienti ļoti lielu nozīmi pievērš ērtībai, kas ir arī mūsu produktu stūrakmens. Klientu atsauksmēs tiek uzsvērts gan tas, ka piedāvājam pilnu servisu apkures klientiem: gāze, katlu apkope un apdrošināšana, gan vienots rēķins, gan viegla līguma slēgšana un klientu serviss. To visu veidojām īpaši mērķtiecīgi, lai iespēja beidzot izvēlēties citu tirgotāju būtu arī labākā alternatīva", saka Uldis Mucinieks, AS "Latvenergo" Pārdošanas direktors.

Kopējais dabasgāzes patēriņš Elektrum mājsaimniecību klientiem 2019.gada laikā bija 13 062 MWhVidējais mēneša patēriņš Elektrum Virtuvei klientiem bija 49,83 kWh, Elektrum Siltumam klientiem – 1823,41 kWh, Elektrum Siltumam + (iekļauta gāzes katla apkope) klientiem 1952,10 kWh.

“Droši varam teikt, ka esam pirmais dabasgāzes tirgotājs Latvijā, kas sniedz pilnu servisu gāzes apkures klientiem – gan gāzi, gan apkures katlu  apkopi. Esam gandarīti, ka klienti novērtē drošībai tik būtisko pakalpojumu, jo lielākā daļa (61%) no tiem, kuri izvēlējušies Siltumam+ produktu, jau pirmajā gadā ir veikuši gāzes apkures katla apkopi,” – turpina Uldis Mucinieks.

Kopumā 84% no Elektrum mājsaimniecību klientiem ir izvēlējušies produktu Elektrum Dabasgāze Virtuvei un 16% Elektrum produktus siltumam. Tieši tie klienti, kuri izmanto dabasgāzi apkurei, īpaši novērtē Elektrum piedāvājumu.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv