Elektrum uzsāk dabasgāzes tirdzniecību Latvijas mājsaimniecībām


Paplašinot klientiem sniegtos pakalpojumus un īstenojot AS “Latvenergo” stratēģijā izvirzīto mērķi – jaunu biznesa virzienu attīstīšanu, tirdzniecības zīmols Elektrum ir pirmais aktīvais tirgotājs, kas uzsāk darbību Latvijas mājsaimniecību dabasgāzes tirgū. Līdz šim mājsaimniecībām pakalpojumu nodrošināja vēsturiskais dabasgāzes piegādātājs – AS “Latvijas Gāze”. Elektrum ienākšana mājsaimniecību dabasgāzes tirgū ir klientu iespēja izvēlēties un vienlaikus konkurences attīstības iespēja. 

Kopš 2017.gadā tika atvērts dabasgāzes tirgus, tirgotāju konkurence tajā ir bijusi juridisko klientu segmentā, savukārt mājsaimniecībām pakalpojumu par regulēto cenu nodrošināja tikai viens, līdzšinējais piegādātājs. Elektrum ienākšana nozīmē, ka līdz šim pasīvajā mājsaimniecību dabasgāzes tirgū Latvijā sāk veidoties konkurences vide. AS “Latvenergo” jau līdz šim ir bijis nozīmīgs dabasgāzes tirgus dalībnieks, esot starp lielākajiem dabasgāzes patērētājiem Latvijā. Tirgus atvēršana ir diversificējusi resursu piegādes iespējas, iegādājoties to ne tikai no AS “Latvijas Gāze”, bet arī no citiem avotiem, izmantojot sašķidrinātās gāzes termināli Klaipēdā. Būtiski, ka Elektrum piedāvājumi mājsaimniecībām ir veidoti, apzinot klientu prasības un atbildot viņu viedoklim par to, ko sagaida no dabasgāzes tirgotāja. Daudzskaitlīgākā segmenta pārstāvji, kuri dabasgāzi izmanto ēdiena gatavošanai un kuru patēriņš ir neliels, galvenokārt ir ieinteresēti pakalpojuma ērtībā un norēķinu vienkāršībā. Savukārt klienti ar lielu patēriņu, kuri izvēlas dabasgāzi apkurei un ūdens sildīšanai, bez apkalpošanas kvalitātes uzsver arī izdevīgākas cenas iespēju. Elektrum dabasgāzes klientiem nodrošina apvienotu elektrības un gāzes rēķinu, konkurētspējīgu cenu un piedāvā papildu iespējas dabasgāzes drošai lietošanai. Visiem klientiem tiek nodrošināts ne tikai pamatprodukts – gāze, bet arī piedāvātas papildu iespējas pakalpojuma drošumam – klienta gāzes katla ikgadējā apkope. Papildus arī Elektrum dabasgāzes klientiem ir pieejamas nozarē ērtākās norēķinu un klientu apkalpošanas iespējas – mobilā lietotne, pašapkalpošanās portāls un bezmaksas klientu serviss. 

“Dabasgāzes tirgū ieejam ar lielāko un ilgāko klientu apkalpošanas pieredzi starp enerģijas tirgotājiem ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā. Labākajā veidā esam to gatavi piedāvāt arī dabasgāzes lietotājiem, no kuriem lielākā daļa jau ir mūsu klienti elektroenerģijas tirgū. Tādēļ mūsu piedāvājums ir loģisks solis Latvenergo koncerna virzībā uz paplašinātiem, jauniem tirgiem un pakalpojumiem, esot vadošajam enerģētikas pakalpojumu nodrošinātājam. Klientiem tas nozīmē jaunas izvēles un lietošanas ērtības iespējas, kas nodrošina stabilu pakalpojumu dinamiskajā ikdienā,” lēmumu uzsākt dabasgāzes tirdzniecību mājsaimniecībām komentē Uldis Mucinieks, AS “Latvenergo” pārdošanas direktors. 

Pāreja no iepriekšējā tirgotāja pie Elektrum ir vienkārša un ērta, jo visas formalitātes nokārto Elektrum. Pieņemot lēmumu, pāreju var izdarīt pašapkalpošanās portālā elektrum.lv vai zvanot uz klientu servisu 80200400.