Latvenergo: izaugsmē ir vērtība


Šodien Latvenergo 14. reizi kopumā un 13. reizi pēc kārtas saņēma Latvijas vērtīgākā uzņēmuma balvu "Prudentia" un "Nasdaq Riga" kopīgi veidotajā "Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101". 

Guntars Baļčūns, AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs, uzsver, ka šobrīd koncerns ir jauna ceļa sākumā – noslēdzoties iepriekšējam stratēģijas posmam, tiek noslēgts darbs ar jaunās darbības stratēģijas izveidi, kuras vadmotīvs ir Izaugsme. Koncerna mērķtiecīgā virzība uz atjaunīgo energoresursu izmantošanu paredz, ka no tiem jau 2030.gadā tiks iegūti 75% saražotās enerģijas. Tas nozīmē, ka arī Latvenergo vērtība sinerģijā ar klimatneitralitātes mērķu īstenošanu iegūs jaunu aspektu.

Guntars Baļčūns: "Paldies Latvenergo darbiniekiem un klientiem! Latvenergo 14. reizi atzīts par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu "Prudentia" un "Nasdaq Riga" kopīgi veidotajā "Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101", un tas apliecina mūsu stabilitāti, kas ir ļoti labs rezultāts strauji mainīgos tirgus apstākļos. Taču izcilības sasniegšanai šobrīd esam jauna ceļa posma sākumā un ar jauno Latvenergo koncerna stratēģiju plānojam panākt vēl ambiciozāku izaugsmi. Tas nodrošinās mūsu nokļūšanu Baltijas pašu vērtīgāko uzņēmumu galvgalī".

Koncerna vērtība šogad ir 2,062 miljardi eiro, kas ir vēsturiski augstākā un uzrāda pieaugumu par 25% salīdzinājumā ar pagājušā gada TOP101, savukārt Baltijas vērtīgāko uzņēmumu TOP10 sarakstā Latvenergo ir vienīgais Latvijas uzņēmums. Šo gadu Latvenergo raksturo īpaši darbības apstākļi, kas ietekmējuši enerģētikas nozari ne tikai Latvijā un Baltijā, bet visā pasaulē. Arvien dinamiskāk savā darbībā iekļaujot jaunos biznesa virzienus, ir panākti nozarē vadoši rezultāti gan saules paneļu uzstādīšanā, gan elektromobilitātes pakalpojuma attīstīšanā, un sācies darbs vēja parku izbūves projekta sagatavošanā. Tādējādi Latvenergo koncerns veidā, kas sniedz ieguvumus sabiedrībai, energoneatkarībai un konkurētspējai, iekļaujas Eiropas Savienības ambiciozajos klimatneitralitātes mērķos.

"Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101" sarakstā 2.vietu ieņem AS "Latvijas valsts meži", savukārt 3.vieta pienākas SIA "Mikrotīkls". Sarakstā iekļuvušo Latvijas vērtīgāko uzņēmumu kopējā vērtība 2021.gadā ir sasniegusi 22,5 mljrd. eiro, un salīdzinājumā ar pērnā gada sarakstu, šogad kopējā vērtība ir palielinājusies par 37%. Lai iekļūtu TOP101 sarakstā, šogad uzņēmuma vērtībai bija jābūt 72,88 milj. eiro salīdzinājumā ar 49,39 milj. eiro gadu iepriekš jeb par 47,6% augstākai.

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101 sarakstu kopš 2005.gada veido Prudentia un Nasdaq Riga. TOP 101 sniedz iespēju uzņēmējiem, nozares ekspertiem un sabiedrībai kopumā gūt vispusīgu ieskatu par Latvijas uzņēmumu izaugsmi, korporatīvās pārvaldības principu ievērošanu, attīstību un konkurētspēju.

Pilnais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 saraksts ir pieejams mājaslapā top101.lv.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv