Latvenergo : nākotnes klimatneitralitāte ir šodienas vērtība


Šodien Latvenergo 13.reizi kopumā un 12.reizi pēc kārtas saņēma Latvijas vērtīgākā uzņēmuma balvu "Prudentia" un "Nasdaq Riga" kopīgi veidotajā "Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101". Vienlaikus koncerns ir vērtīgākais enerģētikas uzņēmums Baltijā. Saņemot apbalvojumu, AS “Latvenergo” uzsvēra nākotnes projektu nozīmi klimatneitrālas enerģētikas veidošanā.

Koncerna vērtība šogad ir ­­­­1,65 miljardi eiro, un Baltijas vērtīgāko uzņēmumu TOP10 sarakstā Latvenergo ierindojas 3.vietā, tādējādi kļūstot par vērtīgāko enerģētikas uzņēmumu Baltijā.

Guntars Baļčūns, AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs, saņemot balvu, īpaši uzsver koncerna darbību jaunos stratēģiskos virzienos – elektromobilitāte, alternatīvo enerģijas avotu izmantošana, kas papildina Latvenergo esošo pamatbiznesu. Koncerns ir attīstījis darbību jaunos tirgos un piedāvā pakalpojumus, kas nav tradicionālu enerģētikas uzņēmumu klāstā.

“Svarīgi ir ieskatīties nākotnē, - ir skaidrs, ka elektrības nozīme turpmāk arvien pieaugs, un droši var prognozēt, ka nākotne bez elektrības nav iespējama. Esmu pārliecināts, ka mainās biznesa domāšana, mainās tehnoloģijas un līdz ar to mainās arī uzņēmējdarbības vide. Pasaule arvien vairāk apzinās vajadzību pēc tīra gaisa un zaļas vides. Šie arī būs tie noteicošie argumenti, kas tuvāko 10 - 30 gadu laikā virzīs Eiropu un, cerams, arī pasauli uz klimatneitrālu ekonomiku. Uz ekonomiku, kura nav iedomājāma bez atjaunīgajiem energoresursiem un bez efektīviem tehnoloģiskiem risinājumiem,” saka Guntars Baļčūns.

Pagājušais gads koncernam ir nozīmīgs ar izrāvienu elektromobilitātes pakalpojumu attīstībā un saules paneļu tirdzniecībā. Nākotnes attīstības plāni iekļauj vēja parka izbūvi, kā arī jau nākamgad ekspluatācijā tiks nodota Baltijā lielākā siltumakumulācijas tvertne, kas atrodas TEC-2. Tādējādi visi koncerna projekti ir vēsti uz CO2 izmešu samazinājumu, iekļaujoties arī vienotā Eiropas Savienības zaļās vienošanās virzienā.

“Es aicinu ikvienu uzņēmumu skatīties nākotnē, meklēt jaunus risinājumus un virzienus, lai dotu labumu sev un Latvijai, novēlot nākamgad kļūt vērtīgākiem nekā šodien”, novēl Guntars Baļčūns.

TOP 101 sarakstā 2.vietu ieņem Latvijas valsts meži, savukārt 3. vieta pienākas RIMI Latvija. Kā norāda topa veidotāji, tiek vērtēts, vai pretendentiem ir iespējams noskaidrot uzņēmuma lielākos akcionārus, vai ir atklāta finanšu informācija un pieejami valdes un padomes locekļu pieredzes apraksti; gada pārskatos iekļautās ziņas par svarīgākajiem riskiem un to pārvaldību, kā arī informāciju par uzņēmuma stratēģiskajiem mērķiem. Pirmo reizi izvērtēti šādi pārvaldības aspekti: dažādība jeb tas, vai padomē un valdē ir pārstāvēti abi dzimumi, padomē strādā neatkarīgi padomes locekļi, un to neatkarība ir skaidri norādīta, kā arī korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas ziņojumu esamība.

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101 sarakstu kopš 2005. gada veido Prudentia un Nasdaq Riga. TOP 101 sniedz iespēju uzņēmējiem, nozares ekspertiem un sabiedrībai kopumā gūt vispusīgu ieskatu par Latvijas uzņēmumu izaugsmi, korporatīvās pārvaldības principu ievērošanu, attīstību un konkurētspēju.

Pilnais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 saraksts ir pieejams mājaslapā top101.lv.Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv