Latvenergo: Prasme pielāgoties pārmaiņām nodrošina visaugstāko ilgtspējas novērtējumu


AS "Latvenergo" rūpes par darbiniekiem un vidi, investīcijas sabiedrībā, klientu vajadzībām atbilstoši un moderni produkti, ilgtermiņā pārdomāti kapitālieguldījumi, pielāgošanās darbam ārkārtējā situācijas apstākļos un citas ilgtspējīgas attīstības aktivitātes nodrošina augstāko novērtējumu Ilgtspējas indeksa dalības vēsturē – 97,5%.

2020.gada 8. – 12.jūnijā biedrība "Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts" sadarbībā ar Valsts darba inspekciju un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Eiropas biznesa atbalsta tīklu organizē ikgadējo Atbildīga biznesa nedēļu. AS "Latvenergo" piedalās Atbildīga biznesa nedēļā kopš tās izveides 2014.gadā, ikgadēji daloties ar atbildīga biznesa praksi. Savukārt Ilgtspējas indeksā AS "Latvenergo" piedalās kopš tā izveides 2010.gadā, astoto gadu pēc kārtas saņemot Platīna novērtējumu un līdz šim augstāko kopējo novērtējumu savas dalības vēsturē – 97,5%.

Āris Žīgurs, AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs: "AS "Latvenergo" ilgtspēja ir profesionālos darbiniekos, tālredzīgos lēmumos un sabalansētā enerģijas ģenerācijā, kas nodrošina atbilstību darbam brīvā tirgus apstākļos, virzību uz Eiropas zaļo kursu un visai ekonomikai nozīmīgu pakalpojumu nodrošināšanu ārkārtējās situācijas apstākļos, tajā skaitā rezerves elektroapgādes jaudas. AS "Latvenergo" ir viens no zaļākajiem elektroenerģijas ražotājiem Eiropā ar ievērojami zemāku CO2 emisijas intensitāti nekā vidēji nozarē Eiropas Savienībā. Esam pievienojušies Eiropas elektroenerģijas nozares asociācijas Eurelectric deklarācijai "15 solījumi klientiem", apņemoties piedāvāt inovatīvus un energoefektīvus pakalpojumus un elektroenerģijas risinājumus. Šo solījumu jau īstenojam, piedāvājot tādus produktus un pakalpojumus kā elektrotransporta ātrās uzlādes punkti, saules paneļi, Elektrum interneta veikals, energorisku apdrošināšana, dabasgāzes tirdzniecība un citus. Novērtējot mūsu ieguldījumu ilgtspējīgā attīstībā, vairāk kā 750 tūkstoši klientu visās Baltijas valstīs ir izvēlējušies sadarboties ar Latvenergo."

Dace Helmane, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja: "Fakts, ka uzņēmums ieguvis kādu no "Ilgtspējas indeksa" vērtējumiem vienu reizi, nenozīmē, ka tas to saglabā visu laiku –  iespējams ir gan progress, gan arī regress. Tādēļ viens no lielākajiem šī novērtējuma dalībnieku izaicinājumiem ir saglabāt stabilu sniegumu. AS "Latvenergo" ir ne vien izdevies iegūt Platīna kategoriju, bet arī noturēties tajā astoņu gadu garumā, jo, neraugoties uz augsto rezultātu, uzņēmums turpina meklēt aizvien jaunus, efektīvus risinājumus ilgtspējīgas izaugsmes veicināšanai. Ne velti AS "Latvenergo" ir viens no patiešām nedaudziem Platīna kategorijas laureātiem, kas šogad pretendēja uz Dimanta kategoriju. Ņemot vērā, ka valstī noteikto ierobežojumu dēļ mūsu ekspertiem nebija iespējas izvērtēt šīs kategorijas pretendentu sniegumu klātienē, šogad šis novērtējums pasniegts netiks. Taču esmu droša, ka arī nākamgad AS "Latvenergo" būs pretendentu sarakstā un, kas zina, iespējams kļūs par vienu no pirmajiem Dimanta kategorijas ieguvējiem!"

Kopumā Latvenergo koncernā 42% no visa elektroenerģijas apjoma 2019.gadā izstrādāti no atjaunīgajiem energoresursiem. 2019.gadā būtiska loma elektroenerģijas pieprasījuma nodrošināšanā bija abām TEC ražotnēm, jo jau otro gadu pēc kārtas laika apstākļu dēļ ūdens enerģijas izstrāde gan Latvijā, gan visā Nord Pool reģionā bija salīdzinoši maza un reģionālajos starpsavienojumos bija vērojams jaudu iztrūkums. 2019.gadā TEC saražojušas 57% no kopējā koncernā saražotā elektroenerģijas daudzuma.

2019.gadā tika atklāts Elektrum interneta veikals, un jau pirmajā gadā sasniegts ievērojams tā apmeklējumu skaits. Piedāvājums klientiem tiek veidots, nodrošinot produktus efektīvai un ērtai elektroenerģijas lietošanai – LED spuldzes, elektriskie skrejriteņi, Viedās mājas produkti. Turklāt ikviens no šiem produktiem arī sekmē zaļāku un tīrāku nākotni. 2019.gadā ļoti nozīmīgs notikums dabasgāzes tirgū bija Latvenergo koncerna ienākšana Latvijas mājsaimniecību segmentā, kļūstot par vienu no pirmajiem dabasgāzes tirgotājiem, kas veido konkurenci.

AS "Latvenergo" 2010. un 2011.gadā saņēma Sudraba, 2012.gadā – Zelta, 2013. - 2020.gadā – Platīna novērtējumu. 2020.gadā AS "Latvenergo" saņem augstāko kopējo novērtējumu savas dalības vēsturē – 97,5%.

Ilgtspējas indeksa Platīna grupu 2020.gadā pārstāv AS "Augstsprieguma tīkls", AAS "BALTA", AS "Baltic International Bank", AS "Cēsu alus", SIA "Coca-Cola HBC Latvia", VAS "Latvijas Autoceļu uzturētājs", VAS "Latvijas dzelzceļš", VAS "Latvijas Loto", SIA "LDZ CARGO", AS "Rīgas Siltums", Rīgas Tehniskā universitāte, SIA "Rimi Latvia", SIA "SCHWENK Latvija", AS "SEB banka", VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"", AS "Swedbank", Pašvaldības SIA "Ventspils reiss", AS "Sadales tīkls" un AS "Latvenergo".

"Ilgtspējas indekss" ir atbilstoši starptautiskiem standartiem veidots vadības instruments, kas palīdz organizācijām novērtēt savas darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni piecās jomās – stratēģijā, tirgus attiecībās, darba vidē, vidē un vietējā kopienā. Šogad Ilgtspējas indeksā novērtējumu veica 111 Latvijas uzņēmumi, valsts iestādes, pašvaldības un augstskolas. Platīna vērtējumu saņem organizācijas, kuru kopējais ilgtspējas indekss pārsniedz 90 %. Tas nozīmē, ka organizācija sociālo atbildību ir pilnībā integrējusi savā darbībā, un tajā ir noteikti atbildīgie gan augstākās vadības, gan izpildītāju līmenī.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv