AS "Latvenergo" sadarbībā ar nodibinājumu Iespējamā misija izsludina 210 000 eiro konkursu skolām fizikas kabinetu pilnveidei


AS "Latvenergo" un nodibinājums Iespējamā misija aicina skolas pieteikties konkursam mūsdienīga fizikas kabineta aprīkošanai ar kopējo vērtību 210 000 EUR. Jau 10 Latvijas skolās Latvenergo ir palīdzējis izveidot modernus fizikas kabinetus, ļaujot skolēniem padziļināt savas zināšanas. Latvijā jau šobrīd ir novērojams inženierzinātņu un dabaszinātņu speciālistu trūkums, tuvākajā laikā pieprasījums var pieaugt līdz 14 000.

Turpinot atbalstīt izglītību un ziedojot līdzekļus jauno talantu saskatīšanai un atbalstam, AS "Latvenergo" sadarbībā ar nodibinājumu "Iespējamā misija" jau otro reizi izsludina konkursu skolām "AS "Latvenergo" atbalsts fizikas kabinetu pilnveidei Latvijas vispārizglītojošās skolās". Šogad jau 10 Latvijas skolās fizikas apguve notiek kabinetos, kas pilnveidoti ar jaunu un modernu aprīkojumu daudzveidīgākai fizikas mācību priekšmeta apgūšanai.

Mainoties enerģētikai un redzot tajā Latvijas attīstības iespēju, Latvenergo vērtējumā arvien vairāk Latvijā, Baltijas valstīs un tuvākajā reģionā būs pieprasīti t.s. STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) zinātnēs izglītoti jaunieši. Latvijā līdz 2027. gadam augstākās kvalifikācijas speciālistu trūkums STEM virzienos var pieaugt līdz pat 14 tūkstošiem profesionāļu.

Mārtiņš Čakste, AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs: "Latvenergo koncerna jaunā stratēģija ir par ambiciozu izaugsmi esošos un jaunos enerģijas ieguves projektos no visiem iespējamiem resursiem – sākot ar ūdeni, gāzi, sauli un vēju, beidzot ar ūdeņraža iekārtām un nākotnē varbūt pat kodolenerģiju. Latvijas uzņēmējiem tā ir iespēja ielauzties jauno enerģijas risinājumu ķēdēs, attīstot AER produktus gan vietējiem projektiem un audzēt savu eksportspēju, piem., ražojot detaļas saules paneļiem, vēja stacijām vai ūdeņraža iekārtām. Radot šādus pakalpojumus ārējam tirgum, uzlabosies arī valsts ekonomiskā situācija. Taču – tam visam ir nepieciešami izglītoti un mūsdienīgi prāti, kas vienoti redz inženierzinātņu dabaszinātņu potenciālu un izmanto to – Latvenergo ir ieinteresēts nākotnes talantu veicināšanā arī mūsu uzņēmuma izaugsmei."

Konkursā skolām kopumā tiks piešķirti 210 00 eiro, un aicinām pieteikties ikvienu Latvijas vispārizglītojošo pamatskolu un vidusskolu (t.sk. valsts ģimnāzijas), kuras dibinātājs ir pašvaldība vai valsts iestāde. Konkurss norit pēc reģionalitātes principa – Rīga, Vidzeme, Latgale, Zemgale un Kurzeme. Katra reģiona vienai pamatskolai un vienai vidusskolai (t.sk. valsts ģimnāzijai) iespējams iegūt skolas fizikas kabinetam nepieciešamo aprīkojumu 21 000 EUR apmērā. Papildus par uzstādītā aprīkojuma izmantošanu tiks nodrošinātas apmācības skolotājiem. Uzvarētāji tiks noskaidroti līdz 28. jūnijam.

Pieteikumus iespējams iesūtīt līdz 17.jūnijam e-pastā: fizikaskabinets@iespejamamisija.lv.

Informācija atrodama mājaslapas sadaļā Sociālās atbildība/KSA virzieni/Izglītība un zinātne.


Veicinot izglītības un zinātnes attīstību kopumā, 2022.gadā Latvenergo koncerns šogad īsteno vairākus ziedojumus šajā jomā, un pirmie rezultāti jau ir sasniegti – Eiropas fizikas olimpiādē ar Latvenergo atbalstu piedalījās pieci skolēni no Latvijas, izcīnot bronzas apbalvojumu un 2 atzinības rakstus. Uzņēmuma līdzekļi tiks ieguldīti arī Rīgas Tehniskās universitātes bērnu un jauniešu zinātnes centra izveidē.

Kā ziņots, Latvenergo īsteno arī iniciatīvu vasaras nometņu organizēšanai ukraiņu bērniem, kurās notiktu apmācības latviešu valodā, vēsturē, kultūrā, tradīcijās, kulinārajā mantojumā un citos integrācijai būtiskos aspektos. Nometnēs Latvenergo dalīsies arī ar savu pieredzi eksakto zināšanu veicināšanā – atraktīvi un moderni ar FIZMIX iepazīstot fiziku un apgūstot elektrodrošību. Ticam, ka šīs zināšanas jau tuvā nākotnē palīdzēs atjaunot Ukrainas valsti, un noderēs arī tiem, kuru mājas arī turpmāk būs Latvija.


Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv