Trīskāršojies mācību portāla FIZMIX apmeklējums


Šobrīd īstenotās tālmācības laikā ievērojami audzis Latvenergo izveidotā mācību portāla FIZMIX apmeklējums visās tā sadaļās. Skolēnu apmeklējums dienā ir audzis līdz 5000, gan arī divreiz vairāk portāla saturu izmantojuši arī skolotāji. Tas apliecina, ka Latvijas skolām papildu mācību saturs ir ļoti noderīgs.

Kā norāda Raitis Streičs, fizikas skolotājs un FIZMIX.lv projekta vadītājs, piespiedu situācija ir veicinājusi interesi par fiziku un eksaktajām zinātnēm pat tiem, kuri iepriekš to nav apsvēruši. Mācības mājās ir ieguvušas jaunu dimensiju, gan apgūstot nepieciešamās zināšanas atšķirīgā veidā, gan darot to pat nedaudz izklaidējošā veidā.

Kopš sākusies attālinātā mācīšanās, portāla FIZMIX.lv apmeklējumu skaits dienā audzis vidēji no 1800 līdz 5000 apmeklējumiem, kas ir gandrīz trīs reizes lielāks. Portāla apmeklējums liecina, ka skolēni un skolotāji nebaidās izaicināt sevi un izmantot digitālos rīkus mācību procesā.

Portāla apmeklējums ir pieaudzis visās sadaļās, taču īpaši izceļas tās, kurās izklāstīta fizikas teorija pamatskolai un vidusskolai. FIZMIX portālā pamatskolēniem visi fizikas temati ir skaidroti, izmantojot infografikas, un to skatījums pēdējo nedēļu laikā audzis 6 reizes.

Līdz šim apmeklētākā sadaļa FIZMIX portālā bijusi fizikas temati vidusskolai, ko varētu uzskatīt par digitālu fizikas grāmatu. Iepriekš šī sadaļa dienā tika apskatīta aptuveni 1300 reizes, šobrīd to apmeklē vairāk nekā 4000 reižu dienā.

Savukārt, ja FIZMIX skolotāju portālu iepriekš vidēji nedēļā apmeklēja aptuveni 200 fizikas skolotāju, tiklīdz tika paziņots par attālinātajām mācībām, portālu nedēļas laikā apmeklēja 400 skolotāju. Šobrīd portālā reģistrējušies 750 skolotāji un tajā ievietoti 800 mācību materiāli.

Raitis Streičs: “Portāla apmeklējuma statistika rāda, ka attālinātā mācīšanās šobrīd nav vis mācību procesa simulēšana, tieši otrādi, skolēni un skolotāji cenšas pielāgoties jaunajai situācijai un neierastajos apstākļos gūst aizvien jaunas pilnveides iespējas. Un, pat ja izrādīsies, ka daļa mācību vielas paliks neapgūta, tālmācība būs devusi šobrīd vēl citus ieguvumus, iespējams, pilnīgi atšķirīgus no tiem, ko sagaidām. Un pat tad, ja kāda fizikas formula vai likums būs pazudis digitālajā ceļā no skolotāja pie skolēna, esmu pārliecināts, ka eksakto prātu skaits nākotnē augs un tas ir būtisks nosacījums valsts labklājībai. Tādēļ es varu droši apgalvot, ka skolēni šobrīd mājās patiešām mācās, nevis spēlē datorspēles.”

Pirms 7 gadiem AS "Latvenergo" radīja portālu FIZMIX, lai parādītu fizikas aizraujošo pusi un ieinteresētu eksaktajās zinātnēs tos skolēnus, kuriem fizika nebūt nav mīļākais mācību priekšmets. Portāls un tā saturs šo gadu laikā ir nepārtraukti papildināts, un šobrīd to izmanto arī tie skolēni, kuriem fizika padodas ļoti labi, turklāt liela daļa fizikas skolotāju izmanto izdevību portālā smelties jaunas idejas.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv