Brīdinājums: Aicinām uzmanīties no viltus reklāmām, izmantojot Latvenergo vārdu


Sociālajā medijā Facebook parādījušās krāpnieciskas reklāmas, kas, izmantojot Latvenergo vārdu un vizuālo identitāti un valsts amatpersonu vārdus, cenšas izvilināt personu datus. Krāpnieku shēma paredz neeksistējošu investīciju piedāvājumu t.i., naudas izkrāpšanu. 

Latvenergo NAV izvietojis šādus aicinājumus. To īstenotāju mērķis ir izzināt personu datus tikai un vienīgi naudas izkrāpšanas nolūkā. Nekādā gadījumā nepaļaujaties uz šiem it kā uzticamajiem paziņojumiem un neizpaudiet savus datus!

Sociālajā medijā Facebook latviešu valodā ir publicēts krāpniecisks aicinājums ieguldīt naudu Latvenergo darbībā. Lai veicinātu ticamību, tiek izmantota valsts valoda, Latvenergo koncerna identitāte, grafikas un video, kas papildinātas ar izteikumiem it kā valsts augstāko amatpersonu vārdā.

Aicinām sociālo tīklu lietotājus pievērst uzmanību tam, ka Latvenergo kā valstij piederoša kapitālsabiedrība publisko informāciju apliecina ar kontaktinformāciju un savu pārstāvju parakstiem. Latvenergo klientiem u partneriem domāta informācija vienmēr primāri ir publicēta koncerna mājaslapā un oficiālajos sociālo tīklu profilos, tāpat Latvenergo kā valsts uzņēmums savās komerciālajās reklāmās nekad neiesaistītu vēlētas valsts amatpersonas vai aktīvus politiķus. 

Daļa šo krāpniecisko reklāmu pēc mūsu ziņojumiem tiek slēgtas, taču krāpnieki veido un publicē jaunas viltus reklāmas.

Par to, pēc kādām pazīmēm digitālajā vidē atpazīt investīciju krāpniecību, var iepazīties Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv mājaslapā.