AS "Latvenergo" krīzes laikā sniedz atbalstu ar mākslu saistītai uzņēmējdarbībai


SIA "Dekorāciju darbnīca", kas nodarbojas ar  skatuves instalāciju, dekorāciju un vides objektu izgatavošanu, kopš 2015. gada darbojas telpās, kas tika nomātas no AS "Latvenergo".  Līdzīgi kā daudzu nozaru uzņēmumi, arī "Dekorāciju darbnīca", sākoties pandēmijas  radītajiem ierobežojumiem, bija spiesta pārtraukt savu saimniecisko darbību, jo darbu pasūtītāji –  Latvijas Nacionālā opera un balets, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīgas Starptautiskā laikmetīgā mākslas biennāle, Jaunais Rīgas teātris, Sarunu festivāls "Lampa" u.c. šī gada pasūtījumus atsauca,  pārcēla uz nenoteiktu laiku vai atcēla. Darbinieki atradās piespiedu dīkstāvē, un saimnieciskā darbība faktiski tika pārtraukta. Tādēļ uzņēmums lūdza AS "Latvenergo" ārkārtējās  situācijas laikā atbrīvot to no nomas maksas, piedāvājot apmaksāt tikai komunālos pakalpojumus.

Izvērtējot nomnieka iesniegtos  dokumentus un konkrēto situāciju, AS "Latvenergo" tika pieņemts lēmums uz valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laiku atbrīvot "Dekorāciju darbnīcu" no nomas maksas. Šis lēmums palīdzējis uzņēmumam un tā darbiniekiem veiksmīgi pārdzīvot krīzi, savukārt tagad, pēc ārkārtējās situācijas beigām, ir iespēja atkal atgriezties ierastajā darbu ritmā un turpināt darbu, veidojot dekorācijas izrādēm un dažādiem pasākumiem.        

Oskars Plataiskalns, "Dekorāciju darbnīcas" valdes priekšsēdētājs:  "Mēs pateicamies AS "Latvenergo" par atbalstu Covid - 19 krīzes periodā, patiesi novērtējam veiksmīgo sadarbību un ceram to  turpināt arī nākotnē. Šobrīd pamazām atsākam apturētos darbus ar Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādes "Gulbju ezers" gaismas objektiem, Vidzemes Augstskolas Multimediju laboratorijas studijas dekorāciju uzbūvi, sarunu festivāla "Lampa" scenogrāfijas izgatavošanu, kā arī mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" pasākumu scenogrāfijas izgatavošanu."