Latvenergo ziedo ukraiņu bērnu vasaras nometņu īstenošanai


Karā visvairāk cieš bērni, zaudējot drošas mājas un izglītību. Lai iejustos Latvijā un sagatavotos jaunajam mācību gadam, Latvenergo ziedo 50 000 eiro ukraiņu bērnu vasaras nometnēm. Par to izveidi katrā Latvijas reģionā līdz 13. jūnijam izsludināts konkurss sadarbībā ar nodibinājumu Fonds "Ziedot.lv".

Mūsu valstī šobrīd patvērumu ir guvuši vairāki desmiti tūkstošu Ukrainas bēgļu, no kuriem liela daļa ir bērni. Šiem bērniem šobrīd ir ļoti nepieciešams atbalsts, lai iekļautos un sagatavotos dzīvei un skolai Latvijā.

"Mēs varam sniegt tehnisku atbalstu un arī emocionālu atbalstu. Šobrīd palīdzam tiem, kuri karā cieš visvairāk – bērni. Viņiem šogad nebūs vasaras savās mājās, savos laukos pie savas vecmāmiņas vai kopā ar saviem draugiem, - tas ir netaisnīgi un nežēlīgi atņemts. Tomēr mēs varam palīdzēt rast jaunus draugus un iedzīvoties jaunajās mājās – mūsu valstī. Ierosinājums vasaras nometņu izveidei palīdzēs iepazīt arī mūs un padarīs drošākus ukraiņu bērnus un viņu skolas gaitas rudenī," – saka Mārtiņš Čakste, AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs.

Tādēļ Latvenergo īsteno iniciatīvu vasaras nometņu organizēšanai, kurās notiktu apmācības latviešu valodā, vēsturē, kultūrā, tradīcijās, kulinārajā mantojumā un citos integrācijai būtiskos aspektos. Nometnēs Latvenergo dalīsies arī ar savu pieredzi eksakto zināšanu veicināšanā – atraktīvi un moderni ar FIZMIX iepazīstot fiziku un apgūstot elektrodrošību. Ticam, ka šīs zināšanas jau tuvā nākotnē palīdzēs atjaunot Ukrainas valsti, un noderēs arī tiem, kuru mājās arī turpmāk būs Latvija.

Vasaras nometņu organizēšanas iespēju novērtē arī Ukrainas vēstniecība, kas uzskata, ka tās Ukrainas bērniem ir ļoti nepieciešamas, un ir gatava iesaistīties ar informatīvu atbalstu.

Sadarbībā ar ilggadīgu partneri - nodibinājumu Fonds "Ziedot.lv", Latvenergo ziedo 50 000 euro nometņu nodrošinājumam, kas tiks sadalīti biedrībām un nodibinājumiem konkursa kārtībā. Tā kā bēgļi raduši patvērumu visā Latvijas teritorijā, konkursam aicināti atsaukties pārstāvji no katra reģiona - Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales un Rīgas, kuros tiks atbalstīts vismaz viens projekts.

AS "Latvenergo" aicina pieteikties dienas vai diennakts bērnu vasaras nometņu organizatorus, kas nodrošinās interesantas un aizraujošas vasaras nometnes bērniem un jauniešiem 10 - 18 gadu vecumam, ar minimālo norises ilgumu 3 dienas. Ukrainas bēgļu bērnu īpatsvaram nometnē jābūt ne mazākam kā 70% no kopējā skaita. Pieteikumu aizpildīt un iesniegt iespējams ziedot.lv līdz 2022. gada 13.jūnijam (ieskaitot) un par projektu pieteikumu sagatavošanu un citiem nosacījumiem tiks izsludināts informatīvais seminārs.

Papildu informācija un detalizēts konkursa nolikums pieejams portālā Ziedot.lv.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv