Pēdējā iespēja pieteikties lielākajam fizikas konkursam “FIZMIX Eksperiments”


Vēl tikai līdz 14. februārim skolas var pieteikt savas komandas AS “Latvenergo” organizētajam 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursam “FIZMIX Eksperiments”, kas šogad notiks 25. reizi. Aicinām skolēnus izmantot iespēju un piedalīties ceturtdaļgadsimta vērienīgākajā fizikas notikumā Latvijā. Konkursa fināls būs īpašs ar grandiozu konkursa programmu un lielāko Fizikas festivālu Baltijā, kas norisināsies 25. aprīlī Hanzas perons.

Fizikas festivāla laikā norisināsies ne tikai konkursa lielais fināls, kurā tiks noskaidrotas katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas uzvarētāju komanda, kuras iegūs galveno balvu – piedalīšanos AS “Latvenergo” īpaši organizētā izglītojošā, izzinošā un aktīvā atpūtas vasaras nometnē visiem konkursa uzvarētājiem kopā. Arī apmeklētājiem un komandu atbalstītājiem būs iespēja izbaudīt festivāla gaisotni, piedalīties dažādās izglītojošās aktivitātēs, baudīt muzikālus priekšnesumus un laimēt balvas.

Tāpēc aicinām skolēnus līdz 14. februārim izveidot un pieteikt savas skolas komandu mājaslapā www.fizmix.lv/eksperiments. Komandā jābūt pieciem 8. un/vai 9. klašu skolēniem un vienam skolotājam, kas darbosies kā konsultants konkursa gaitā. No 17. februāra līdz 24. martam notiks neklātienes kārta, kurā komandām patstāvīgi būs jārisina uzdevumi un jāpelna punkti, lai nokļūtu lielajā jubilejas finālā. Konkursa finālā sacentīsies 60 labākās komandas no visas Latvijas un 30 no tām nokļūs pusfinālā, savukārt cīņu finālā turpinās septiņas zinošākās komandas. No katra reģiona erudītākā komanda iegūs galveno balvu – piedalīšanos izzinošā vasaras nometnē. Plašāk par konkursa nolikumu var uzzināt www.fizmix.lv/eksperiments/nolikums.

“FIZMIX Eksperiments” izglīto skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicina jauniešos interesi par fiziku, aicinot apgūt to interesantā un aizraujošā veidā, vienlaikus sniedzot skolēniem iespēju socializēties ar vienaudžiem un iegūt vērtīgas zināšanas turpmākai dzīvei un nākotnes profesijai. Šogad konkursa dalībniekus un festivāla apmeklētājus sagaidīs pārsteigumi, jaunas tradīcijas, konkursi un balvas festivāla laikā.

Par erudīcijas konkursu:

AS “Latvenergo” rīkotais fizikas erudīcijas konkurss norisināsies 25. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. “FIZMIX Eksperiments” konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa “FIZMIX Eksperiments” palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv