Šogad Baltijas valstīs visvairāk elektroenerģijas saražots Latvenergo ražotnēs


Gada pirmajā pusē AS “Latvenergo” ražotnēs ir saražots visvairāk elektroenerģijas  - 2,5 TWh. Tie ir 35% no kopējā Baltijā izstrādātā elektroenerģijas apjoma. Lai arī kopumā Baltijā elektroenerģijas izstrāde ir samazinājusies, Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms bija par 4% lielāks. 

Gada pirmajā pusē Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms bija par 4% lielāks nekā pērn attiecīgajā periodā. Tādejādi, saražojot 2,5 TWh elektroenerģijas, Latvenergo koncerns ir lielākais elektroenerģijas ražotājs Baltijā, veidojot 35% no kopējā Baltijā izstrādātā elektroenerģijas apjoma šajā periodā. Lietuvā Ignitis šajā laikā ir saražotas 0,6 TWh jeb 8% no kopējā apjoma, Igaunijā Eesti Energia – 1,6 TWh jeb 22%.

Lielākā izstrāde ir Daugavas hidroelektrostacijās, kur tā, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir par 58% lielāka un sasniedz 1,8 TWh. Vidējā ūdens pietece Daugavā 2020. gada pirmajā pusgadā bija 726 m3/s, bet attiecīgajā periodā pērn – tikai 447 m3/s. 2020.gada pirmajos sešos mēnešos no atjaunīgajiem energoresursiem saražotā elektroenerģija koncernā veidoja 71% (2019. gada attiecīgajā periodā – 49%).

Savukārt AS “Latvenergo” TEC saražotas 720 GWh elektroenerģijas un  978 GWh siltumenerģijas.  Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, vidējā gaisa temperatūra apkures sezonā Rīgā pārskata periodā bija +4,5 grādi pēc Celsija, bet 2019.gada pirmajā pusgadā tā bija +2,7.

Latvenergo sabalansētais gāzes iegādes portfelis, izmantojot dažādas piegādes iespējas, piem., no Klaipēdas termināļa, kā arī zemāka gāzes iepirkuma cena, ļāva šogad pavasarī samazināt siltumenerģijas tarifusAS “Latvenergo”  TEC ir Latvijas enerģētikas drošības garants, kas nodrošina iespēju ikvienā mirklī saražot nepieciešamo daudzumu elektroenerģijas un nodrošināt valsts elektroapgādi. To kopējā uzstādītā elektriskā jauda koģenerācijas režīmā 976 MW, ir atbilstoša Latvijas patēriņa (apm. 1000 MW) nodrošināšanai.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv