Šogad konkursā "FIZMIX Eksperiments" piedalās teju tūkstotis Latvijas skolēnu


AS "Latvenergo" rīkotajam 8. un 9.klašu erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments" šogad pieteikušās 192 komandas, pulcējot 960 skolēnus no visas Latvijas. Šogad spraigākā cīņa par iekļūšanu pusfinālā norisinās starp Latgales un Rīgas pilsētas skolām. Jaunieši līdz 21.martam atlases kārtās pelna punktus iekļūšanai pusfinālā, risinot uzdevumus par nākotnes enerģiju.

Fizikas erudīcijas konkursā šogad piedalās 122 Latvijas skolas. Vissīvākā konkurence par iespēju iekļūt konkursa pusfinālā ir Latgalē un Rīgā, jo šajos reģionos pieteicies lielākais komandu skaits – Latgali pārstāv 51 komanda, bet Rīgu – 40 komandas. Vidzemē sacenšas 32 komandas, bet Kurzemē un Zemgalē - 24 komandas. Rīgas reģionu šogad pārstāv mazākais komandu skaits – 21, toties tajā atrodas visaktīvākā skola - Siguldas Valsts ģimnāzija, no kuras šogad pieteikušies 35 skolēni, veidojot 7 komandas. Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs ierindojas otrajā vietā pēc pieteikto komandu skaita – skolu pārstāv 6 komandas.

"Šogad liela daļa skolotāju konkursā konsultē vairākas komandas. Tas apliecina, ka konkurss pulcē ne tikai aktīvus un radošus skolēnus, bet arī entuziasma pilnus skolotājus. Šogad turpinām iesākto tradīciju, pasniedzot balvu "FIZMIX Skolotājs 2022", lai pateiktos par skolotāju ieguldījumu skolēnu motivēšanā apgūt fizikas zināšanas. Skolotāju konkursam pieteikušies 93 skolotāji," stāsta AS "Latvenergo" Starptautisko attiecību un korporatīvās sociālās atbildības direktore Ingrīda Lāce.

Konkursa galvenais temats šogad ir nākotnes enerģija - zināšanās un atbildībā balstīta resursu izmantošana labākajā veidā, kas ir arī AS "Latvenergo" nākotnes skatījums. Par nākotnes enerģijas iegūšanas un patērēšanas veidiem konkursa dalībniekus aicina domāt eksperti un Latvijas uzņēmēji, kuru panākumus ir veidojušas zināšanas par fiziku un atjaunīgo enerģiju. Droša un klimatneitrāla pasaules attīstība – tas ir elements, kas spēj apvienot jaunatnes intereses, zināšanas un enerģētikas nozari.

No 21. februāra līdz 21.martam komandas risina atlases kārtas uzdevumus, lai cīnītos par vietu pusfinālā. Pusfinālā iekļūs katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas 10 labākās komandas, kopā 60 komandas, kas atlases kārtā būs ieguvušas visvairāk punktu. Komandas, kas kvalificējušās pusfinālam, tiks paziņotas 25.martā. Savukārt finālā, kā ierasts, par uzvaru cīnīsies 7 komandas – pa vienai no katra reģiona un Rīgas pilsētas, kā arī papildu komanda ar augstāko punktu skaitu neatkarīgi no reģionālās piederības. Ar šībrīža rezultātiem iespējams iepazīties šeit: https://www.fizmix.lv/eksperiments/komandu-tops.

 

Par erudīcijas konkursu ''FIZMIX Eksperiments''
Konkursu rīko AS "Latvenergo", sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ''TVNET", "Cido Grupa", ''Muesli Graci'', "Ādažu kraukšķi", "DPD", "Skrīveru saldumi", ''Elektrum Energoefektivitātes centrs'', ''Ilustrētā Junioriem'', "Adventures Zone'', ''Čili Pizza'', ''Roadgames'', ''SEIK'', "Lielvārds", "LMT", Vides Risinājumu Institūtu un "Aerodium".

AS "Latvenergo" rīkotais erudīcijas konkurss norisinās 27. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. "FIZMIX Eksperiments" konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa "FIZMIX Eksperiments" palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi var lasīt www.fizmix.lv/eksperiments.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv