Moody's veikusi ikgadējo AS "Latvenergo" kredītreitinga izvērtējumu, to saglabājot esošajā līmenī


Starptautiskā kredītreitingu aģentūra „Moody’s Investors Service” (Moody's) šī gada 10.martā ir veikusi ikgadējo   AS "Latvenergo" kredītreitinga izvērtējumu, to saglabājot investīciju pakāpes Baa2 līmenī ar stabilu nākotnes perspektīvu.

Iepriekšējo reizi AS "Latvenergo" kredītreitings tika pārapstiprināts 2019. gada 15.oktobrī. Nosakot kredītreitingu, Moody's  ņēma vērā Latvijas Republikas Ministru kabineta (MK) lēmumu atbalstīt pilnīgu elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora (PSO) īpašumtiesību nodalīšanu samazinot  AS "Latvenergo" pamatkapitālu.

AS "Latvenergo" ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kuram ārpus finanšu sektora piešķirts starptautiski atzītas kredītreitinga aģentūras investīciju pakāpes reitings, ko izmanto vietējās un starptautiskās finanšu institūcijas un citas ieinteresētas puses, lai novērtētu Latvenergo koncerna stabilitāti, uzticamību un nākotnes perspektīvas. Kopš 2004.gada Moody's katru gadu ir noteikusi AS "Latvenergo" kredītreitingu,  un kopš 2015.gada februāra tas ir Baa2 ar stabilu nākotnes novērtējumu.