Ar AS "Latvenergo" atbalstu tiks īstenotas bērnu un jauniešu programmas basketbolā, volejbolā un hokejā


Otro gadu AS "Latvenergo" ziedo 100 000 EUR bērnu un jauniešu komandu sporta aktivitāšu atbalstam. Ziedojums tiek sadalīts konkursa kārtībā, ko organizē biedrība "Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija", lai veicinātu komandu sportu Latvijā, izkoptu sporta pratību un fiziski aktīva dzīvesveida ieradumus, palielinātu meiteņu īpatsvaru komandu sporta spēlēs un stiprinātu sporta spēļu jauniešu izlašu konkurētspēju.

Konkursam tika iesniegti 5 komandu sporta spēļu federāciju pieteikumi. Projektu pieteikumus izvērtēja ekspertu komisija, kurā ir biedrības "Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija", Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta, biedrības "Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome", Ekonomikas ministrijas un AS "Latvenergo" pārstāvji.

Konkursā uzvar Latvijas Basketbola savienības projekts "Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempionāts un Mini kauss basketbolā", saņemot visaugstāko vērtējumu un 50 000 EUR projekta īstenošanai. Tā ietvaros papildus bērnu un jauniešu sacensībām dažādās vecuma grupās plānoti arī tiesnešu un treneru semināri, izglītojošas lekcijas bērniem un vecākiem, kā arī metodisko materiālu izstrāde.

Latvijas Volejbola federācijas kausa izcīņa jauniešiem klasiskajā un pludmales volejbolā iegūst 2.vietu un 30 000 EUR projekta īstenošanai. Projekta ietvaros notiks volejbola sacensības bērniem un jauniešiem, apvienojot klasikas un pludmales volejbolistus. Finālposmā paralēli sacensībām norisināsies dažādas izglītojošas un radošas aktivitātes, tikšanās ar nacionālo izlašu dalībniekiem un labāko spēlētāju svinīgā apbalvošana, radot svētku noskaņu.

Latvijas Hokeja federācijas projekts "Jaunās Lauvassirdis!" saņem 3.vietu un 20 000 EUR ieceres īstenošanai. Projekts paredz atsevišķas meiteņu līgas izveidi Latvijas hokeja čempionātā, meiteņu hokeja dienas reģionos un treneru seminārus.

Konkursa uzvarētāju plānotās aktivitātes aptver visus Latvijas reģionus. Atbalsta saņēmēji projektus īstenos līdz 2022. gada beigām.

Biedrības "Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija" izpilddirektors Kaspars Gorkšs: "Ir noslēdzies nu jau tradicionālais LKSSA un AS "Latvenergo" rīkotais projektu konkurss bērnu un jauniešu komandu sporta atbalstam. Šogad ar tā palīdzību federācijām būs iespēja realizēt virkni projektu, kas vērsti uz komandu sporta veidu popularizēšanu, to masveidības veicināšanu un sporta vides pilnveidi. Federācijas bija krietni strādājušas, un šī gada pieteikumos liels uzsvars ir meiteņu iesaistei komandu sporta spēlēs. Paldies Latvenergo, ka šie projekti tiks realizēti."

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv