"Elektrum Lietuva" uzsāk Lietuvā lielākā saules parka projektu 20 hektāru platībā


Latvenergo stiprina savas pozīcijas Baltijas valstu atjaunojamās enerģētikas tirgū, uzsākot Lietuvā lielākā saules parka projektu. Parks atradīsies Gargždai, tā kopējā jauda sasniegs 13 megavatus (MW) un platība 20 hektārus. Ar gadā saražoto elektroenerģiju parks var nodrošināt 5000 mājsaimniecību. Investējot 8 miljonus eiro, zaļās enerģijas ražošana sāksies gada otrajā pusē.

"Esam gandarīti, ka jau šobrīd varam stratēģiski un sistemātiski attīstīt elektroenerģijas ražošanu no atjaunīgajiem resursiem un darīt to Baltijas mērogā. Mūsu projekts – lielākais saules parks Lietuvā sniedz iespēju klientiem pašiem piedalīties elektrības ražošanā, kas ir ļoti būtiski patreizējos tirgus apstākļos," komentē Uldis Mucinieks, AS "Latvenergo" Pārdošanas direktors.

Jaunā saules parka teritorija aizņems 20 hektārus, atrodoties vienā no saulainākajiem Lietuvas reģioniem. Tehnoloģiski parku veidos 20 000 saules paneļu un tā kopējā jauda būs 13 megavati (MW). Izvēlētie saules paneļi nodrošinās visaugstāko efektivitāti, maksimāli izmantojot visu virsmu, tādējādi saražojot vairāk elektroenerģijas nekā ar ierastajiem kristālu moduļiem. Pirmās saules parka saražotās zaļās elektroenerģijas kilovatstundas pie klientiem nonāks šī gada otrajā pusē. Paredzēts, ka gadā saražotās elektroenerģijas apjoms varētu sasniegt vismaz 14 000 MWh, kas ir pietiekošs apjoms, lai ar elektroenerģiju apgādātu aptuveni 5 000 mājsaimniecību.

Saules enerģijas pakalpojumu attīstīšana ir viens no Latvenergo stratēģiskajiem biznesa virzieniem, ieguldot atjaunīgo resursu izmantošanā ražošanā un arī patēriņā. Šobrīd Lietuvā jau darbojas Klaipēdas saules parks, kā arī sākta divu jaunu parku Šauļos un Klaipēdā būvniecība. Par saules parku klientiem var kļūt gan privātpersonas un mājsaimniecības, gan uzņēmumi vai valsts institūcijas.

Līdzīgi projekti tiek attīstīti Igaunijā, kā arī Latvijā un kopumā Baltijas mērogā Latvenergo ar tirdzniecības zīmolu Elektrum ir viens no vadošajiem saules enerģijas pakalpojumu nodrošinātājiem.

Saules paneļu uzstādīšanas popularitāte aizvien pieaug - 2021.gada 9 mēnešos Latvenergo noslēdza gandrīz 800 saules paneļu uzstādīšanas līgumu, kas ir par 79% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Kopējā Latvenergo koncerna mazumtirdzniecības klientiem uzstādītā saules paneļu jauda Baltijā pārsniedz 9 MW un 3/4 no kopējās jaudas ir uzstādītas klientiem ārpus Latvijas.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv