Komentārs par elektroenerģijas cenu 25.nedēļā


Iepriekšējā nedēļā Baltijas valstīs elektroenerģijas cenas vienoti samazinājās. Latvijā un Lietuvā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena samazinājās par 21% līdz 35,87 EUR/MWh, Igaunijā - par 29% līdz 32,05 EUR/MWh. Baltijā elektroenerģijas cenu samazinājumu ietekmēja NordBalt starpsavienojuma atgriešanās darbā, savukārt zemāka jaudas plūsma starp Igauniju – Latviju un Estlink atgriešanās darbā veicināja elektroenerģijas cenu starpību starp Baltijas valstīm. Nord Pool vidēja elektroenerģijas cena pieauga līdz 3,58 EUR/MWh. Hidroelektrostacijās joprojām tiek novērota augsta izstrāde, taču izstrāde vēja stacijās visā Nord Pool reģionā samazinājās par 45% līdz 412 GWh, un tā ir zemākā nedēļas izstrāde šajā gadā.

Salīdzinot ar  iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš samazinājās līdz 6 224 GWh, un  izstrādes apjomi samazinājās līdz 6 223 GWh.

Aizvadītajā nedēļā Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš palika bez izmaiņām – 473 GWh. Latvijā patēriņš pieauga par 1% līdz 127 GWh. Tajā pašā laikā Lietuvā patēriņš pieauga par  2% līdz 216 GWh. Igaunijā patēriņš  samazinājās par 2% līdz 130 GWh.

Pagājušajā nedēļā Baltijā kopējā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 17% līdz 250 GWh, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Igaunijā bija lielākais elektroenerģijas izstrādes samazinājums – par 31% līdz 60 GWh. Lietuvā ražošanas apjomi samazinājās par 14% līdz 88 GWh. Savukārt Latvijā saražotās elektroenerģijas apjoms samazinājās par 10% līdz 102 GWh.

Izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 80%, Igaunijā 46%, un Lietuvā 40%, bet Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā tika saražoti 53% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Mājaslapā latvenergo.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apliecināt savu piekrišanu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk